Projektowanie wnętrz małych mieszkań

Kolor ma znaczący wpływ na wygląd i charakter wnętrza. Odpowiedni dobór koloru we wnętrzach pozwala na budowanie odpowiedniego nastroju. Za pomocą koloru można zaprezentować zalety i ukryć wady wnętrza. Przy projektowaniu wnętrz najważniejszą rzeczą nie są nie tyle nasze upodobania. Ważne, aby kolor powiększał wnętrze, dawał odpowiednie warunki do pracy i wypoczynku. Ponieważ jedne kolory pobudzają, a inne mają działanie uspokajające.

Trzeba pamiętać, że kolory jasne powiększają, a ciemnie zmniejszają. I tak kolor biały uspokaja. Najczęściej stosowany jest w łazienkach i na ścianach. Z kolei kolor żółty dodaje wnętrzu ciepła. Powinien być stosowany w pomieszczeniach z małą ilością światła. Innym ciepłym kolorem jest czerwień. Kolor ten pozytywnie wpływa na nastrój. Nie powinno być go zbyt dużo w pomieszczeniach mieszkalnych. Dla mieszkań lepszym rozwiązaniem będzie róż lub niebieski. Kolor ten działa uspokajająco i pobudzająco. Innym kolorem działającym uspokajająco jest fioletowy. Z kolei zielony dobrze wpływa na wzrok. Bardzo dobrze sprawdza się w pomieszczeniach z komputerem i telewizorem. Dodatkowo dodaje wnętrzu świeżości. Łączenie kolorów wymaga pewnych umiejętności i wyobraźni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>