Projektowanie wnętrz w stylu vintage – Warszawa

Styl vintage został wprowadzony w modzie w XIX wieku. Nieco później pojawił się w architekturze. Samo słowo wywodzi się z terminologii winiarskiej i nawiązuje do wina wyprodukowanego w jednym sezonie. Styl ten polega on na łączeniu starych (stylizowanych) mebli z nowoczesnym wnętrzem lub umieszczeniu nowoczesnych elementów w stylizowanym wnętrzu. W stylu vintage mogą mogą pojawiać się elementy awangardowe. Styl ten przeznaczony jest dla osób, które chcą pokazać swój indywidualizm. Projektowanie wnętrz w stylu vintage pozwala na powrócić do dzieciństwa. To możliwość wyrażania siebie. Duża zaletą tego stylu jest to, że nie wymaga on dużych nakładów finansowych. Meble można zakupić za niewielkie pieniądze na różnego rodzaju targach lub w internecie. Chodzi tu o meble, które pochodzą z drugiej ręki (nie antyki).

Projektowanie w stylu vintage pozwala na stworzenie ciekawej historii i nadanie odpowiedniego klimatu wnętrzom. Drugą zaletą tego stylu jest to, że nie potrzebujemy profesjonalnego projektanta. Całość możemy zrobić samodzielnie. Można np. zakupić starą szafę. Następnie zetrzeć ją papierem ściernym i pomalować farbą. Dużo pomysłów dostępnych jest w internecie na różnego rodzaju blogach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>