Rolety okienne Warszawa- ochrona przed ciepłem

Rolety okienne to świetna alternatywa dla standardowych zasłon, które królują w naszych oknach. Wielu z nas postrzega rolety jako tylko i wyłącznie jako przedmioty do zasłonięcia okien przed światłem lub chociażby wzrokiem wścibskich sąsiadów. Czy zdajemy sobie sprawę z innych korzyści płynących z posiadania rolet? Weźmy pod lupę rolety zewnętrzne, czyli te montowane na zewnątrz pod tynkiem w specjalnych kasetach.
Zaciągając rolety zasłaniamy okna, a co za tym idzie regulujemy ilość dopływających do naszego mieszkania promieni słonecznych. Co się z tym wiąże? Im mniej promieni dociera do wnętrza tym chłodniej. Jest to świetny sposób na naturalną regulację temperatur w pomieszczeniach ( możemy obniżyć temperaturę nawet o 10 stopni).
Z roletami okiennymi zewnętrznymi wiąże się  też swego rodzaju wyciszenie pomieszczeń bowiem pancerz rolet zewnętrznych jest zazwyczaj wykonany z aluminiowych elementów wypełnionych pianka poliuretanową. Po zasłonięciu okna między roletą a szybą powstaje swego rodzaju oddziaływanie, które możemy nazwać „poduszką powietrzną”. To właśnie a poduszka izoluje nasze wnętrza przed zbędnym hałasem i wysoka temperaturą. Jak widać rolety to nie tylko kawałek materiału zawieszony w oknie, to również szereg różnych korzyści.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>